Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Нетреба А.В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Нетреба А.В. 
Статистичні ефекти та оптимальна обробка сигналів у магнітнорезонансній і проективній томографії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.В. Нетреба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Показано, що збудження спінових систем у ядерній магнітнорезонансній томографії радіочастотними імпульсами змінної частоти дає змогу скоротити у порівнянні з аналогами час проведення вимірювання даних, що позитивно впливає на якість відновлених томограм та розширює можливості застосування ядерних магнітнорезонансних досліджень для біологічних об'єктів. Доведено, що збільшення кількості вимірюваних просторово-розподілених характеристик ЯМР-томографії є можливим під час проведення частотного аналізу степеневих рядів, якими подається форма сигналу спаду вільної індукції. Розв'язано задачу реконструкції просторових розподілів спінової густини та часу спін-спінової релаксації за допомогою аналізу власних чисел та власних векторів матриці сигналів. Відзначено, що запропонований метод відновлення томограм характеризується достатнім рівнем стійкості під час роботи з експериментально виміряними даними. Установлено, що аналіз сукупного сигналу спаду вільної індукції від збудження протонів води та молекул жирової тканини у різних просторових шарах у разі ЯМР-томографії дозволяє визначити окремо просторові характеристики протонів різного типу з меншим, за розрахунком на одну томограму, часом проведення експерименту, ніж у традиційних системах управління томографічною установкою. За допомогою математичного моделювання визначено вплив шумів на якість реконструкції томографічних зображень за методом згортки та зворотного проекціювання у проективній томографії. Показано, що дана методика може використовуватись для оптимізації параметрів методів реконструкції. Зазначено, що за обробки проекційних даних у проективній томографії компенсується нерівномірність і нестабільність характеристик детекторів приймальної системи та підвищується якість відновлення томограм, а також проведення зворотніх перенормувань на рівні 1/8 - 1/4 частини від загальної кількості значень сигналів, виміряних окремими елементами приймальної системи, та фільтрація проекційних даних двовимірними фільтрами гаусоподібного профілю дає змогу одержати реконструкцію задовільної якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.155 +
Шифр НБУВ: РА331903
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського